Lajt Mobile. Opinie, oferta i ceny usług operatora.

Lajt Mobile

Lajt Mobile to jeden z działających na polskim rynku wirtualnych operatorów. W jego ofercie znajdziemy propozycje zarówno dla fanów telefonów z kartami prepaid, jak i abonamentów. Jak prezentuje się pełna oferta tego operatora i co mówią o niej klienci?

O sieci Lajt Mobile

Właścicielem Lajt Mobile jest istniejąca od 2003 roku spółka telekomunikacyjna Telestrada, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych NewConnect. Operator korzysta z anten sieci Plus (podobnie do a2mobile i Premium Mobile), dzięki czemu pokrywa zasięgiem zdecydowaną większość kraju. Marka Lajt Mobile powstała w maju 2015 roku zastępując sieć White Mobile. 

Oferta Lajt Mobile

Lajt Mobile oferuje swoim użytkownikom zarówno ofertę abonamentową, jak i na karty Prepaid. 

Abonamenty

Abonenci mają do wyboru cztery taryfy. Najtańsza z nich to Lajtowy No Limit S. Miesięczny abonament kosztuje w niej zaledwie 14,99 zł (plus jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 19 zł). W jej ramach użytkownik może dzwonić na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne w kraju. Niestety SMS-y i MMS-y są już płatne i kosztują odpowiednio 9 gr i 33 gr. Płacić trzeba także za transmisję danych, gdzie 50 kB kosztuje 1 gr. 

Drugi abonament to Lajtowy No Limit M. W jego ramach dostajemy darmowe rozmowy z numerami komórkowymi i stacjonarnymi, a także bezpłatne SMS-y i MMS-y. Użytkownik otrzymuje również 4 GB internetu na każdy okres rozliczeniowy. Koszt abonamentu No Limit M to 17,99 zł miesięcznie + opłata aktywacyjna w wysokości 19 zł.

Lajtowy Numer 1 to oferta dla nieco bardziej wymagających użytkowników. Za 19,99 zł miesięcznie dostają oni bezpłatne rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także 30 GB Internetu do wykorzystania. Oczywiście do kosztów należy doliczyć również opłatę aktywacyjną – 19 zł.

Lajtowy No Limit XL to najdroższa (49,99 zł miesięcznie + opłata aktywacyjne 19 zł), która od poprzedniej różni się tylko tym, że użytkownik otrzymuje pakiet internetowy w wysokości 100 GB na miesiąc. 

Wszystkie te umowy mają to do siebie, że nie posiadają minimalnego czasu trwania, dlatego można z nich zrezygnować, kiedy mamy na to ochotę. Jeśli jednak chcemy związać się z firmą na dłużej, możemy podpisać umowę na 6 miesięcy lub 24 miesiące. W tym ostatnim przypadku otrzymujemy dodatkowy bonus w postaci zwolnienia z opłat przez pierwsze trzy miesiące. 

Promocje

W przypadku zawarcia z operatorem umowy na 6 miesięcy koszt najtańszej taryfy zostanie obniżony do 7,99 zł miesięcznie. Osoby przenoszące numer mogą liczyć na taryfę obejmującą darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 10 GB internetu za jedyne 10 zł miesięcznie. 

Oferta na kartę

Lajt Mobile oferuje także opcję skorzystania ze swoich usług użytkownikom, którzy preferują opcję na kartę. W sklepach dostępne są startery o wartości 5, 9 i 25 złotych, umożliwiające wykonywanie połączeń przez odpowiednio 10, 20 i 30 dni. Nieco lepiej wygląda sytuacja z zasilaniem konta. Wystarczy już doładowanie za 10 złotych, by móc rozmawiać i odbierać telefony przez okrągły rok. 

Godne uwagi są pakiety dostępne dla osób korzystających z telefonii na kartę. Pakiet L-ajtowy pozwala na wykonywanie darmowych połączeń i wysyłanie SMS-ów i MMS-ów bez limitu za jedyne 19,99 zł miesięcznie. Co więcej, operator dorzuca do tego także pakiet 10 GB internetu. Po skończeniu się pakietu internetowego można dokupić dodatkowe 10 GB za 10 zł lub 1 GB za 5 zł.

Poza pakietem minuta rozmowy kosztuje 17 groszy, SMS – 12 groszy, MMS – 40 groszy, a internet 20 groszy za 1 MB. 

LajtDuet

LajtDuet to oferta abonamentowa stworzona z myślą o rodzinach i parach. Wyróżnić możemy trzy poziomy abonamentu.

LajtDuet S kosztuje 19,99 zł miesięcznie za dwie karty SIM i pozwala na wykonywanie darmowych połączeń do wszystkich numerów komórkowych i stacjonarnych. SMS-y i MMS-y są płatne, odpowiednio 9 gr i 33 gr, a Internet kosztuje 1 gr za 50 kb. 

Dużo ciekawszą propozycją jest LajtDuet M, który za dwie karty SIM pozwala na darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także posiada pakiet internet 4 GB (na jedną kartę SIM). Cena takiej usługi to 29,99 zł miesięcznie za obie karty.

Najlepszą opcją jest pakiet LajtDuet Nr 1. W cenie 34,99 za dwie karty SIM otrzymujemy to samo co w tańszym pakiecie, ale ilość darmowego Internetu zostaje zwiększona do 30 GB dla jednej karty.

Lajt Mobile dla firm

W Lajt Mobile dla firm spółka przygotowała cztery rodzaje abonamentu, od 15 do 45 złotych za miesiąc. Najtańsza oferta umożliwia darmowe rozmowy ze wszystkimi, ale SMS-y i Internet są dodatkowo płatne. Korzystając z droższych ofert rozmowy i SMS-y są darmowe, a opcje różnią się w sumie tylko wielkością pakietu internetowego.

Przy zakupie większej ilości kart SIM, abonament zmniejsza się o 5 zł, za każdą kolejną kartę. Podpisując umowę, możemy wybrać czy chcemy mieć możliwość zerwania jej w dowolnym czasie, czy też deklarujemy się na 2 lata korzystania z usług Lajt Mobile, co pozwoli otrzymać 50% zniżkę na 6 pierwszych faktur.

Klienci biznesowi mogą również zdecydować się na same pakiety internetowe. Do wyboru są:

 • pakiet 4 GB LTE – 10 zł/miesiąc
 • pakiet 10 GB LTE – 15 zł/miesiąc
 • pakiet 20 GB LTE – 20 zł/miesiąc
 • pakiet 100 GB LTE – 35 zł/miesiąc

Umowa jest bezterminowa, a po przekroczeniu transferu w danym okresie rozliczeniowym prędkość Internetu zwalnia, ale klienci nie ponoszą z tego tytułu dodatkowych opłat.

Lajt Mobile – oferta z telefonem

Ze względu na to, że Lajt Mobile nie chce ograniczać klientów i dać im wybór na jak długo chcą związać się z operatorem, nie ma możliwości otrzymania abonamentu wraz z telefonem (polityka podobna do sieci Nju). Opcja taka zmuszałaby użytkowników do podpisania długotrwałej umowy, która nie mogłaby być tak atrakcyjna, jak obecnie. Podniesienie cen zmniejszyłoby również konkurencyjność Lajt Mobile na rynku, dlatego na razie nie ma planów na wprowadzenie oferty z telefonem.

Lajt Mobile – oferta bez telefonu

Wszystkie opisane powyżej plany na kartę i abonamenty dostępne są w ofercie bez telefonu. Jeśli więc mamy urządzenie i chcemy skorzystać z usług Lajt Mobile, nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Niezależnie od tego, czy przenosimy numer, czy potrzebujemy nowego, wszystkie formalności można załatwić w kilka minut przez Internet.

Na kartę czy na abonament?

W przypadku Lajt Mobile szczególnie wyróżnia się opcja abonamentowa. Nie jesteśmy zobowiązani do podpisywania umowy na dłuższy okres (choć jeśli to zrobimy, abonament będzie mniejszy) co pozwala nam zrezygnować z usług tego operatora w dowolnej chwili. Najtańsze abonamenty nie oferują zbyt wiele, ale jeśli potrzebujemy telefonu tylko i wyłącznie do dzwonienia, to z pewnością nam wystarczą. Najmniej opłacalny jest najdroższy pakiet, który, mimo że wyróżnia się na tle konkurencji, to wydaje się nieco zbyt drogi w porównaniu z innymi.

Opcja na kartę nadaje się głównie dla osób, które cenią sobie niezależność. W tym przypadku koniecznością wydaje się zakup oferty L-ajtowy, szczególnie jeśli dużo rozmawiamy. Za 20 zł mamy wtedy darmowe rozmowy i SMS, a także pakiet internetu, który wystarczy do swobodnego, codziennego korzystania.

Przeniesienie numeru

Lajt Mobile pozwala na przeniesienie numeru bez potrzeby wychodzenia z domu. Cały proces opiera się na 10 krokach.

 1. Wybór oferty przez klienta
 2. Wypełnienie formularza zamówienia. Należy koniecznie pamiętać, by podać wszystkie niezbędne dane, co przyspieszy proces przenosin. Nie ma potrzeby z wypowiadania umowy u obecnego operatora, wszystko załatwią pracownicy Lajt Mobile.
 3. Na wskazany w formularzu numer telefonu przychodzi kod potwierdzający, który pozwala zweryfikować czy na pewno to my wypełniliśmy formularz. Kod należy wpisać w odpowiednim miejscu na stronie internetowej Lajt Mobile.
 4. Kolejnym krokiem jest wykonanie przelewu w kwocie 1 zł z naszego konta bankowego. Dane konta muszą pokrywać się z tymi, wpisanymi w formularzu zamówienia.
 5. Lajt Mobile sprawdza Krajowy Rejestr Długów i dopiero po pozytywnej weryfikacji naszego poziomu zadłużenia, proces przenosin numeru jest realizowany. 
 6. Pracownicy firmy wysyłają umowę na podany adres e-mail.
 7. Warunki umowy należy potwierdzić, wysyłając maila zwrotnego o temacie i treści „ZGODA”. 
 8. Po otrzymaniu odpowiedzi dochodzi do realizacji umowy.
 9. Karta SIM zostaje wysłana przy pomocy kuriera.
 10. W celu aktywacji otrzymanej karty należy włożyć ją do telefonu i dokonać automatycznej konfiguracji ustawień. Po tym wszystkim karta jest aktywowana i można z niej swobodnie korzystać.

Opinie o Lajt Mobile

Mimo że Lajt Mobile działa na rynku już od 4 lat, ciężko jest znaleźć opinie o tej sieci. Może to wskazywać na to, że albo mało osób korzysta z jej usług (patrząc na statystyki przenosin numerów, nie jest to raczej prawdą), albo też wszystko jest w porządku i dlatego mało kto wypowiada się na ten temat. Nie da się ukryć, że jeśli wszystko działa, jak powinno, użytkownicy nie są skorzy do pisania komentarzy. Z opinii, które można wyszukać, większość jest pozytywnych, ale nie brak też momentami słów goryczy. Większość dotyczy zasięgu sieci, co jednak jest nieco dziwne, bacząc na to, że Lajt Mobile działa na antenach Plusa.

Internet w Lajt Mobile

Większość planów abonamentowych posiada pakiety Internetowe. Nie mają ich właściwie tylko najtańsze abonamenty, ale nie oznacza to wcale, że nie można w nich korzystać z sieci. Surfować po Internecie da się bez problemu, ale trzeba się liczyć z kosztami (1 gr za 50 kb), dlatego też lepiej zdecydować się na droższy abonament, który będzie posiadał kilka lub kilkadziesiąt gigabajtów internetu. 

Wszystkie pakiety zostały opisane w akapicie dotyczącym oferty tego operatora więc tam najlepiej udać się w celu poznania szczegółów o pakietach internetowych.

Roaming

Lajt Mobile posiada możliwość włączenia roamingu w przypadku korzystania z taryf abonamentowych. Usługa ta jest domyślnie wyłączona i aby z niej skorzystać, należy skontaktować się telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta lub za pomocą adresu e-mail. Można także skorzystać z kodów USSD.

W przypadku korzystania z usług na kartę nie ma możliwości aktywowania roamingu. Jeśli więc planujemy wyjazdy za granicę pozostaje nam tylko skorzystanie z opcji abonamentowych u tego operatora.

Przydatne kody USSD w Lajt Mobile

Lajt Mobile posiada kilkanaście kodów USSD, ułatwiających obsługę konta i wprowadzanie na nim zmian:

 • Stan i ważność pakietów – *121#
 • Stan i ważność aktywnych promocji – *136#
 • Sprawdzenie stanu i okresu ważności konta – *100#
 • Internet – Uruchomienie bezpłatnego dostępu do LTE – *101*11*24#
 • Internet – Sprawdzenie stanu usługi LTE – *101#
 • Sprawdzenie ważności konta – *125#
 • Doładowanie konta – TELEKOD to kod zasilający znajdujący się na karcie – *123*TELEKOD#
 • Aktywacja roamingu – *101*11*01#
 • Wyłączenie roamingu – *101*00*01#

Ilość kodów USSD jest dużo większa, ale te wymienione powyżej są zdecydowanie najważniejsze. Z pozostałych funkcji korzystać będziemy sytuacyjnie.

Aplikacja mobilna Lajt Mobile

Lajt Mobile pozwala na zarządzanie kontem za pomocą specjalnego panelu dostępnego na ich stronie internetowej. Witryna jest responsywna, dzięki czemu da się z niej korzystać także na telefonach, ale zdecydowanie przydałaby się aplikacja mobilna, której jak na razie nie ma.

Ciekawostką jest natomiast gra Inoichi Runner, która pozwala użytkownikom sieci na zdobycie darmowych doładowań. Co prawda nie da się dzięki niej dzwonić i pisać całkowicie za darmo, ale zawsze jest to parę złotych, które można wydać na jakiekolwiek usługi. Za pomocą zdobytych w ten sposób pieniędzy można m.in. zakupić pakiety internetowe.

Kontakt, adres i infolinia

W celu skontaktowania się z pracownikami Lajt Mobile należy skorzystać z poczty e-mail. Wiadomości wysyła się pod adres info@lajtmobile.pl. W sytuacjach awaryjnych można też skorzystać z infolinii (numer 727700700) która czynna jest w godzinach 8:00-20:00 w tygodniu i od 9:00 do 17:00 w soboty. 

Dane Firmy:
Telestrada S.A.
Właściciel marki Lajt Mobile
Al. Krakowska 22A
02-284 Warszawa

Pod tym adresem można także znaleźć Biuro Obsługi Klienta, czynne w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. 

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość zostawienia kontaktu do siebie i poproszenie o telefon od pracowników firmy. W tym celu wystarczy tylko wejść na stronę internetową Lajt Mobile i uzupełnić formularz, a w wybranych przez nas godzinach kontaktowych, ktoś z Biura Obsługi Klienta zadzwoni do nas.

Lajt Mobile. Opinie, oferta i ceny usług operatora.

Lajt Mobile to jeden z działających na polskim rynku wirtualnych operatorów. W jego ofercie znajdziemy propozycje zarówno dla fanów telefonów z kartami pre

Editor's Rating:
0